תרבות וחינוך

היתרונות של שיעורי גיטרה לילדים

כהורים ומחנכים אנו מנסים לתת לילדינו כל הזדמנות לחיות חיים מאושרים ומוצלחים. אחת הדרכים הטובות ביותר היא להכיר להם את מתנת המוזיקה, ולא רק ששיעורי גיטרה הם דרך אידיאלית לעשות זאת, הם גם מספקים יתרונות רבים. מלבד היתרונות הידועים כמו שיפור יכולות הקריאה והכתיבה, הנה עוד כמה דוגמאות:

יתרונות של לימוד גיטרה לילדים

לפתח ריכוז

לימוד גיטרה לילדים יעזור להם לפתח את כישורי הריכוז שלו, עקב הצורך להתמקד במשימה ספציפית לאורך פרקי זמן ממושכים. פיתוח ריכוז כזה יעזור להם גם כאשר הם צריכים למקד את תשומת הלב שלהם במקצועות חינוכיים אחרים.

משפר את הקואורדינציה

תרגול גיטרה הוכח כמשפר את תיאום עין-יד. ילדים מפתחים מיומנויות מוטוריות חשובות, בדומה לזמן שהם לוקחים חלק בפעילויות ספורט מסוימות. רק שהסיכון לפציעה קטן יותר כאשר מנגנים בגיטרה!

לספק הרפיה

יותר ויותר נעשה שימוש בתרפיה במוזיקה כדי להשלים צורות מסורתיות יותר של ריפוי ורפואה. חוקרים מכירים בכך שסוגים מסוימים של מוזיקה יכולים להיות בעלי השפעה מרגיעה, ולסייע להרגעה על ידי הורדת דופק. ניגון טוב, הצליל של גיטרה (במיוחד אחת עם מיתרי ניילון) יכול להיות מרגיע במיוחד.

מלמד את הערך של סבלנות

כדי ללמוד כל כלי נגינה, ילדים חייבים לפתח סבלנות והתמדה. זה עוזר להם בשלב מאוחר יותר בחיים כשהם באים להתמודד עם מצבים ואתגרים אחרים.

מגביר את הביטחון העצמי

על ידי מתן הזדמנות ללמוד גיטרה, יחד עם עידוד של מורה טוב וגם מתן תמיכה רבה, אתה יכול לעזור לילדך לפתח תחושת גאווה וכן להגביר את הביטחון העצמי שלו. הדעה הרווחת היא שילדים שמתרגלים יצירתיות וביטוי עצמי הנלווים לנגינה בגיטרה הופכים לעתים קרובות למתקשרים טובים יותר ולאנשים מאושרים יותר.

עידן חיים

מוזיקאי מגיל 16, ומגיל 18 על במות בתור סולן של להקת חתונות והיום אני בעלים של להקת אירועים מהגדולות בישראל. אחרי שסיימתי להשוויץ ברזומה שלי כמוזיקאי, בוא נדבר ת׳כלס. כל הילדות שלי סבלתי מחוסר ביטחון, או שהייתי שקט ומופנם, או שהייתי עושה שטויות כדי להתבלט והפרעות קשב וריכוז בתקופה שלא הייתה בה מודעות רצינית לנושא.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button