תרבות וחינוך

איך ללמוד אנגלית מדוברת עם ספיזי

לימודי אנגלית מדוברת עם בית הספר לאנגלית ספיזי שמשנה את כללי המשחק.

פעם ניסיתם לשאול את עצמכם מדוע אינכם מסוגלים לנהל שיחה רציפה באנגלית? כבר עכשיו נוכל לספר לכם כי זה לא בגלל שלא הייתם תלמידים טובים בבית הספר. האנגלית שנלמדת בבית הספר היא הבסיס האידיאלי, אך לא תמיד היא האנגלית שתצטרכו להשתמש בה. האנגלית שבה כולם משתמשים ביומיום היא האנגלית המדוברת, שמתקדמת בשיפור יכולת הדיבור. הרי בסוף כל אחד מאיתנו ירצה להגיע למצב שבו הוא יצליח לדבר באנגלית מבלי להיתקע. זה אולי נשמע כמו חלום רחוק אך לאחר לימוד אנגלית מדוברת – החלום יהפוך למציאות. 

סקרנים לשמוע עוד על העולם הזה? כדאי לכם לקרוא את המאמר בשלמותו. כך תוכלו להבין מהם היתרונות של אנגלית מדוברת וכיצד תוכלו ללמוד את האנגלית הזאת. הרי בוודאי אתם מתארים לעצמכם כי ללמוד אנגלית מדוברת זה שונה מאשר ללמוד אנגלית מסוג אחר. כאן ההתמקדות הוא מעט שונה, ומוטב כי תהיו מודעים אליה. עבור לא מעט מהאנשים זוהי המטרה שהם מציבים לעצמם לנגד העיניים.

לימוד אנגלית מדוברת – עבור מי זה מיועד?

כל אחד יכול לקבוע עבור עצמו, באיזה רמה הוא נמצא מבחינת יכולת הדיבור. אך אם נודה על האמת, כמעט לכל אחד יש מה להרוויח מלימודי אנגלית מדוברת. זוהי הסיבה שבגללה הקורסים הללו מפוצצים בתלמידים שמבינים כי הם מוכרחים ללמוד. אם אתם מרגישים כי אינכם יכולים לנהל שיחה רציפה בשפה האנגלית – מוטב כי תלמדו אנגלית מדוברת. במהלך הלימודים תוכלו לקבל כל מיני טיפים חשובים שיסייעו לכם לשפר את הדיבור באנגלית. אחרי סיום הקורס תמצאו את עצמכם בפוזיציה אחרת לחלוטין. לא מן הנמנע כי תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם יכולים לדבר אנגלית בצורה שוטפת. נדיר מאוד לשמוע על אנשים שמרגישים כי הם שולטים בשפה אנגלית. מי שעבורו השפה האנגלית היא לא שפת אם ככל הנראה יצטרך את הקורס.

מאיזה גיל אפשר ללמוד אנגלית מדוברת?

ההמלצה היא כמובן להתחיל לימוד אנגלית מדוברת מוקדם ככל האפשר. הרי היכולת לקלוט שפות חדשות בגיל צעיר נמצאת בשיאה, וזה יתרון משמעותי. ככל שמתבגרים, כך היכולת ללמוד שפה נוספת הופכת להיות פחות טובה. כמובן שזה לא אומר שבגיל מבוגר יחסית לא תוכלו ללמוד שפה חדשה. רק שיהיה עליכם לעבוד הרבה יותר קשה על מנת להשיג את התוצאות הרצויות. אנו מציעים לכם להירשם לקורס כבר עכשיו – ולא לבזבז את הזמן. הרי אף אחד מאיתנו לא נהיה צעיר מיום ליום. מוטב כי תתחילו את הלימודים כבר עכשיו על מנת שלא תרגישו חסרי אונים. יש לכם את היכולת להחזיר לעצמכם את הביטחון, ולהתחיל לדבר בשפה האנגלית באופן שוטף.

קורס אנגלית עסקית עבור אנשי עסקים

כמעט כל מי שישמע על האפשרות הזאת יגיד כי הוא מוכרח להתחיל ללמוד אנגלית מדוברת. אך עבור לא מעט מאנשי העסקים מדובר על קורס שהוא בגדר חובה. הסיבה היא שאותם אנשי עסקים מבצעים עסקאות עם אנשי עסקים מעבר לים. השפה האנגלית היא השפה האוניברסלית, ולכן ישנה חובה ללמוד את השפה. אחרי שתדעו איך לדבר באנגלית, לא תמצאו את עצמכם במצב של חוסר אונים. הרי אם לא תדעו לדבר באנגלית באופן שוטף, זה עשוי להצטייר בצורה פחות טובה אצל הצד השני. אך קורס אחד קטן יכול לעשות את ההבדל מנקודת המבט שלכם.

האם ניתן ללמוד קורס אנגלית מדוברת באופן עצמאי?

באופן כללי אפשר ללמוד אנגלית מדוברת ללא עזרה מקצועית. אך ללמוד שפה חדשה באופן עצמאי זוהי משימה לא קלה בכלל. תידרשו להיות מאוד אסרטיביים לאורך כל הדרך על מנת שתוכלו להשיג תוצאות. אם לא תהיה לכם את האסרטיביות הדרושה, תמצאו את עצמכם עומדים בדיוק באותו המקום. לכן ההמלצה למי שלא הצליח לבצע לימוד אנגלית מדוברת באופן עצמאי, לחפש אחר קורס. קורס מיוחד שבו הוא יקבל את כל האינפורמציה החשובה ואת כל הטיפים המושלמים. פתאום תוכלו להבין כי ללמוד אנגלית זוהי לא חייבת להיות משימה שהיא כמעט בלתי אפשרית.

תוך כמה זמן ניתן להתחיל לראות תוצאות?

לימוד אנגלית מדוברת אמור לתת את אותותיו מוקדם מהצפוי. יש כאלה שיכולים לראות את השיפור כבר אחרי שיעור אחד או שניים. באופן עקרוני ההתקדמות משתנה בין תלמיד לתלמיד, ומהסיבה הזאת אי אפשר לתת תשובה חד משמעית. יש כאלה שמשקיעים ורואים תוצאות כמעט על המקום. אחרים פחות משקיעים, ולכן התוצאות גם הן מתעכבות מלהגיע. אם אתם רוצים להתחיל לראות תוצאות מוקדם יהיה אליכם להבין את החשיבות של הקורס. לאחר מכן תמצאו את עצמכם במצב שבו השמיים הם הגבול. תוכלו ללמוד את האנגלית המדוברת תוך זמן קצר, ובהצלחה מרובה. החל מאותו הרגע זה כבר לא יהיה כל כך מסובך להתחיל לנהל אתכם שיחה באנגלית.

אנגלית שוטפת תאפשר לכם לטייל בחו"ל

מי לא אוהב לטייל בחו"ל? כולם רוצים למצוא את עצמם במצב שבו הם מכירים מדינות חדשות. אך השפה שאיתה תוכלו לתקשר עם המקומיים בכל מדינה שבה תהיו זוהי השפה האנגלית. לא השפה האנגלית שאותה אתם לומדים בבית הספר לאורך כל השנים. אלא השפה האנגלית המדוברת, זאת שמשתמשים בה בדיבור היומיומי. רגע שתכירו את אותה אנגלית שוטפת יהיה לכם קל לטייל בכל יעד שאליו תרצו להגיע. אנו לא מדברים רק על מדינות שבהן השפה האנגלית היא השפה הרשמית. כל המדינות בעולם הן כאלה שרואות בשפה האנגלית כאחת מהשפות הדומיננטיות בשטחן.

כמה עולה לימוד אנגלית מדוברת?

המחיר הוא פרמטר קריטי מאוד בעת הליך קבלת ההחלטות. הרי מדובר על קורס שתצטרכו לשלם עליו לא מעט על מנת שתוכלו לראות תוצאות. אך חשוב להדגיש כי התוצאות הן אלה שאמורות להעסיק אתכם. כאשר השאיפה היא שתוכלו לראות את עצמכם מדברים באנגלית באופן שוטף וללא כל בעיה. העלות של הקורס משתנה בין הקורסים השונים, ולכן תוכלו לבצע השוואה. צריך להדגיש כי לכל קורס יש את התרומה שלו, וחובה לבחון את העניין הזה. אך באופן עקרוני העלות של קורס אנגלית אמור לנוע בין 1000 ₪ עד 5000 ₪. כמובן שבכל פעם שאתם בודקים קורס מסוים, שווה לכם לבחון גם את העלויות.

אל תחכו יותר מידיי – התחילו ללמוד אנגלית מדוברת

לימוד אנגלית מדוברת מעולם לא היה כל כך נפוץ וכל כך מבוקש. אנו לא רוצים שתמצאו את עצמכם במצב שבו אתם עושים החלטה שתצטערו עליה. אך לימודי אנגלית מדוברת זוהי אחת מההחלטות הכי טובות שתוכלו לעשות עבור עצמכם. החלטה שתאפשר לכם סוף כל סוף לדעת איך לדבר באנגלית, ואיך לא לגמגם במהלך כל השיחה. גם ככה השפה האנגלית היא שפה בעייתית אצל לא מעט אנשים. אין סיבה שאתם תמצאו את עצמכם בדיוק באותה הסיטואציה. לימוד אנגלית מדוברת בקורס ייעודי יאפשר לכם להוציא את המקסימום מעצמכם. לראשונה תוכלו להבין כי השפה האנגלית לא חייבת להיות כל כך מאיימת ומפחידה.

טיפ ראשון הוא דווקא לאלו שנתקלים בלימוד אנגלית מאפס:

אם אתם קוראים יקרים נמצאים במצב שאתם צריכים ללמוד אנגלית מאפס, אז הטיפ הבא עלול מצד אחד הרתיע אתכם, אך מצד שני עם כל כך הרבה סיפורי הצלחה קשה להתווכח, אז מומלץ ליישם.

הטיפ הראשון הוא כזה, הפכו את הסביבה שלכם לסביבה דוברת אנגלית, זה מתחיל מהדברים הפשוטים, קחו את הטלפון הנייד שלכם, כנסו להגדרות > שפה, ושנו את השפה מעברית לאנגלית בקלות , מרגע זה ואילך אתם תאלצו את המוח שלכם לזרום עם השפה האנגלית, בימים הראשונים זה עלול להיות מאתגר, אך לאחר מכן – המוח הנפלא שלכם יתחיל לקלוט את המסרים ולחיות את השפה טוב יותר, רק בזכות הדבר הקטן הזה.

טיפ שני מתחילים בלימוד אנגלית מדוברת

טיפ נוסף למתחילים נמצא ממש במילה TIP באנגלית, והטיפ הזה כמובן קשור לבסיס של כל שפה וזה לימוד מילים בסיסיות באנגלית, או אוצר מילים ראשוני באנגלית . כאן חשוב מאוד להימנע מטעות נפוצה, רוב האנשים לומדים מילים שקיבלו מבתי ספר כאלה ואחרים, ולרוב אלו מילים פחות שימושיות..

לעומת זאת תלמידים שלומדים אנגלית מהר בשיטה של ספיזי ללימוד אנגלית תוך 42 יום , פשוט מתחילים ללמוד את האוצר מילים השימושי ביותר קודם, וכך מגיעים למצב שיש להם "רק" 1000 מילים בארסנל, אך הם כבר מבינים אנגלית מדוברת כמעט לגמרי, וכמובן שולטים ב80% מהשיחה היומיומית באנגלית.

בואו נחזור לTIP, כדי ללמוד הרבה מילים באנגלית בפרק זמן קצר כדאי קודם לרכוש את היכולת להפוך את המילה לתמונה (בדמיון כמובן), או באנגלית TIP שזה Turn Into Picture , על פי השיטה של ספיזי לאנגלית שוטפת. זו טכניקה אחת מבין עשרות טכניקות שונות שמאפשרות ללמוד אוצר מילים מהר, בין אם זה מילים בסיסיות באנגלית או בין אם זה לימוד אוצר מילים למתקדמים או אפילו אוצר מילים באנגלית לפסיכומטרי.

הטיפ השלישי למאמר זה, הוא פשוט להנות מתהליך הלימוד.

הרבה אנשים חווים תסכול מלימוד אנגלית וזה בעיקר כי הם מרגישים שהם במבחן, הם מרגישים שהם "חייבים" ללמוד אנגלית כדי להצליח בחיים וכמובן שיש בזה מן האמת, אך מחקרים מראים כי לגשת לתהליך לימודי במטרה להנות ממנו תורם להצלחה באופן משמעותי.

כאשר שאלנו את דניאל בנשי מספיזי, "אם אתה חייב להצביע על דבר אחד בלבד שהופך את השיטה של ספיזי לכל כך מוצלחת ויוצר תוצאות עבור תלמידים, מה זה היה?", תגובתו היתה כך:

"זו שאלה מצוינת, וזה כמובן לא פשוט לי לקחת עשרות טכניקות לימוד שונות שאיגדנו לשיטה אחת ולהוציא משם משהו אחד שהוא הכי חשוב, אבל אענה בכל זאת..

אם אני צריך לבחור מה הדבר החשוב ביותר עבור התלמיד, זה יהיה לעבור תהליך לימוד חווייתי , מהנה ואפילו מרגש. למה? כי ברגע שאנו חווים משהו ברגש.

אנחנו זוכרים אותו פי כמה וכמה יותר טוב, למעשה אותה חווייה נצרבת לנו בזיכרון ארוך הטווח והיא תישאר בתת המודע שלנו לנצח, וברגע שאנו לומדים אנגלית מדוברת, הדבר החשוב ביותר הוא להטמיע את המידע שלמדנו בתוך תת המודע, כך שבסוף התהליך המהנה ואפילו במהלכו.

תלמיד שחשב לפני הקורס שאין סיכוי שהוא יצליח לדבר אנגלית שוטפת, פתאום מרגיש ורואה בעצמו שהוא מדבר אנגלית בלי מאמץ, כי השפה נלמדת בצורה נכונה ויושבת אצלו כמו שצריך בתוך תת המודע. ראיתי את זה קורה אצל כל כך הרבה חבר'ה, וכמובן שזה לא הדבר היחיד..

אבל לשאלתכם – להנות מהדרך זה חלק בלתי נפרד מלימוד אנגלית מדוברת, והאמת, לדעתי זה חייב להיות חלק מכל תהליך לימוד משמעותי."

אז חברים יקרים, אם הזדהתם עם טיפ אחד לפחות מבין השלושה שניתנו כאן במאמר, ואם אתם צריכים לימוד אנגלית למתחילים, או אולי יש לכם כבר בסיס ומה שחשוב לכם זה דווקא לימוד אנגלית למתקדמים.

אנו מזמינים אתכם לראות את השיטה המלאה ללימוד אנגלית דרך תכנית Speasy – פשוט לדבר אנגלית, התוכנית מורכבת משיעורי אנגלית אונליין ומכילה את כל מה שצריך כדי לשפר אנגלית ולהרגיש שסוף כל סוף אתם יכולים לשלוט באנגלית כמו שתמיד חלמתם.

מערכת קול הרשת

ברוכים הבאים לקול הרשת פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? מצאתם שגיאה באחת הכתבות? ניתן ליצור איתנו קשר במייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה פרטית. גלישה מהנה.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button