מגזין רכב

טסלה מוסיפה מצב מסלול ל-1020-HP Model S Plaid

מצב מסלול, שהוצג לראשונה בדגם 3 Performance, הוא מה שספינת הדגל של טסלה נזקקה נואשות.

טסלה מוסיפה מצב מסלול לדגם S Plaid באמצעות עדכון באוויר, תכונה שהוצגה לראשונה בדגם 3 Performance.
מצב מסלול מאפשר לנהג להתאים את הגדרות בקרת היציבות, מייעל את קירור הכוח לנסיעה במסלול, ומציג מידע על הרכב כגון מד g.
טסלה תציע בקרוב גם בלמים פחמן=קרמיים בדגם S Plaid תמורת 20,000 דולר.

במבחן האחרון שלנו של ה-Model S Plaid, השגנו אחיזה מרשימה של 1.08 גרם ב-Skidpad, אבל להגיע לשם דרש יותר ניסיונות מהרגיל. הסיבה לכך היא שהמכונית התנהגה בצורה שונה במידה ניכרת בפנייה שמאלה לעומת ימין, מספקת מעט מאוד משוב על היגוי או שלדה, ומפני שלא ניתן היה לכבות את בקרת היציבות.

טסלה מתקנת כעת את החלק האחרון על ידי הוספת Track Mode, שהוצג בדגם 3 Performance, ל-Model S Plaid באמצעות עדכון באוויר, המאפשר לנהג להתאים או להביס את מערכת בקרת היציבות.

Image Credit: Tesla

עם זאת, זה לא כל מה שמצב מסול טוב בו. טסלה אומרת שהמנועים הכפולים האחוריים של Model S Plaid מאפשרים וקטור מומנט, אבל במבחן שלנו לא יכולנו לנצל זאת בגלל בקרת היציבות הפולשנית.

במצב Track, לעומת זאת, המנועים האחוריים יוכלו להתאים אוטומטית את המומנט כדי לעזור ל-EV 4828 פאונד להסתובב בפינות. מצב המסלול גם מקרר מראש את מערכת ההנעה כדי להדוף את מתקפת החום שנוצרת כתוצאה מנסיעה במסלול מרוצים זמן רב ככל האפשר, בלימה רגנרטיבית מוגברת כדי לסייע בהפחתת העומס על הבלמים (למרות שהוא מתכוונן), והבולמים האדפטיבים נשארים במצב הנמוך שלהם.

הוא גם מציג את טמפרטורות מערכת ההנעה יחד עם מד g, טיימר הקפה, ומידע נוסף על הרכב הניתן להגדרה על מקבץ המדדים הדיגיטליים ומסך מגע חדש בגודל 17.0 אינץ'.

טסלה אומרת שהמטרה של מצב ה-Track הייתה לעזור לדגם S Plaid להשיג את זמן ההקפה המהיר ביותר ב-EV בנורבורגרינג, והיא עשתה בדיוק את זה עם הקפה של 7:35 בספטמבר 2021. טסלה גם טוענת שה-Plaid בסופו של דבר תהיה מסוגל להגיע ל-200 קמ"ש לאחר עדכון תוכנה עתידי, אך כרגע הוא מוגבל ל-162 קמ"ש.

כדי להעניק לבעלי Model S Plaid עוד יותר יכולת ביצועים, טסלה מציעה כעת גם ערכת בלמים פחמן-קרמית ב-$20,000. הוא יהיה זמין באמצע 2022, אומר טסלה, והוא תואם רק למכוניות המצוידות בגלגלי 21 אינץ' (אופציה של 4500 דולר), לא לגלגלי 19 אינץ' הסטנדרטיים. עם הבלמים הסטנדרטיים, הדגם S דרש 150 רגל כדי לעצור מ-70 קמ"ש במבחן שלנו.

הטסלה דגם S Plaid 2021 מתחילה ב-$135,690. הוא הושק ל-60 קמ"ש תוך 2.1 שניות וקשר את בוגאטי צ'ירון ספורט ברבע מייל במבחן שלנו. עם העדכון החדש הזה, ה-Tesla Model S Plaid אמור להשתפר בתחומים שאינם רק ביצועים בקו ישר.

מערכת קול הרשת

ברוכים הבאים לקול הרשת פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? מצאתם שגיאה באחת הכתבות? ניתן ליצור איתנו קשר במייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה פרטית. גלישה מהנה.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button